درباره کاسپین کوهدشت

تولید محصولات کشاورزی ایران عمدتاً به محصولات باغی آن مشهور است و خوشبختانه بدلیل ضرورت ورود به بازارهای جهانی و تبعیت از کیفیت و استانداردهای بین المللی از پیشرفت های قابل ملاحضه ای برخوردار بوده وامروزه کشور ما در تولید بسیاری از محصولات باغی در رده بهترین های جهان و در برخی از آنها مقام اول را در جهان به خود اختصاص داده است. این امر نشانگر این است که پیشرفت و تنوع بخشی ضرورتاً با نیازهای بازار پیش می رود و تحقیقات غیر کاربردی سهم قابل توجهی در ایجاد توسعه ندارند.

جایگاه تولید محصولات زراعی بسیار متفاوت با محصولات باغی بوده و بدلیل آنکه ما در زمره بزرگترین واردکنندگان غلات در جهان بوده ایم ، در زمینه محصولات زراعی در شمار کشورهای کمتر توسعه یافته هستیم .ورود بنگاه های اقتصادی به تولید و فرآوری بر پایه محصولات زراعی، کشور عزیزمان را بسمت پیشرفت و توسعه در این زمینه هدایت خواهد نمود.خوشبختانه توجه دانش آموختگان بخش کشاورزی به صنایع تبدیلی مرتبط ، نوید افزایش بهره وری در این بخش را در پی دارد.

صنایع غذایی کاسپین از جمله پیشگامان این امر مهم بوده و با همت جمعی از افراد با سابقه در تولید صنایع غذایی که در سطح کلان به تولید ماء الشعیر،نان و فرآوری میوه و تره بار مشغول بوده اند تاسیس شده است. این مجموعه واحد های مختلفی را طراحی و در حال اجرایی نمودن آنها می باشد.شرکت کاسپین کوه دشت اولین واحد تولیدی این مجموعه در زمینه تولید مالت و محصولات مرتبط با آن می باشد که در سال 1386 به ثبت رسیده و با همکاری نهادهای مختلف زمینه مشخص شدن جایگاه تولید مالت در کشور را فراهم نموده است.

شرکت کاسپین کوهدشت در زمینه مالت تحقیقات کاربردی بسیاری را در ایران به انجام رسانده و بویژه در تعیین جایگاه تولید مالت در نهادهای مرتبط همکاری چشمگیری داشته است. در حال حاضر نیز در صدد است با همکاری سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و با استفاده از پیشرفته ترین وسایل آزمایشگاهی که در اختیار دارد در تعیین استانداردتولید مالت گام بردارد.

این شرکت مفتخر است که واحد تولید مالت خود را با بهره مندی ازدانش وتجربیات متخصصین شاخه های مختلف صنایع غذایی و استفاده از تجهیزات پیشرفته مربوطه به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین واحد تولید مالت ایران به بهره برداری رسانده است . و آماده تامین مالت مورد نیاز کارخانجات تولید ماءالشعیر ،و آرد مالت موردنیازکارخانجات تولید انواع نان های صنعتی می باشد