درباره کاسپین جلبک سبز

ریزجلبک ها در اکوسیستم های متفاوت در سراسر جهان هستند.  ریزجلبک‌ها به‌عنوان میکروارگانیسم‌های یوکاریوتی فتوسنتزی، اگرچه حاوی اندامک‌های مشابه با گیاهان خشکی مانند کلروپلاست‌ و هسته هستند، اما بیومس بالاتری تولید می‌کنند. دلیل آن کارآمدی آنها در استفاده از نور خورشید، CO2، آب و … است که منجر به نرخ رشد بسیار بالاتر آنها می شود. از دیگر مزایای جلبک ها نسبت به گیاهان، توانایی کشت آنها در محیط های آبی متنوع  با نیاز کمتر به کود و آفت کش ها است که منجر به ضایعات و آلودگی کمتر می شود.

کلرلا ولگاریس (Chlorella vulgaris) گونه ای بسیار انعطاف پذیر از جلبک های سبز تک سلولی است که در راسته کلروفیتا طبقه بندی می شود. بیش از نیمی از بیومس آن معمولاً از پروتئین (35٪ -50٪) و باقیمانده از کربوهیدرات، لیپید و سایر مواد مغذی ارزشمند مختلف مانند ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، امگا 3، فیبر و مواد معدنی تشکیل شده است. کلرلا ممکن است با افزایش فعالیت بخش‌های مختلف سیستم ایمنی، عملکرد سیستم ایمنی را تقویت کند. ترکیب اصلی کلرلا فاکتور رشد کلرلا (CGF) است، عصاره ای متشکل از مواد متنوعی از جمله اسیدهای آمینه ضروری، پپتیدها، پروتئین ها، ویتامین ها، قندها و اسیدهای نوکلئیک.

اسپیرولینا پلاتنسیس (Spirulina platensis) میکروارگانیسمی است که در دریاچه ها و حوضچه های آب شیرین با دمای متوسط و مقادیر زیاد نور خورشید رشد می کند. محتوای بالای مواد مغذی، در دوز پایین ، اسپیرولینا را به یک مکمل غذایی عالی با ارزش غذایی بالا تبدیل می کند. علاوه بر این، اسپیرولینا یک غذای عالی برای گنجاندن در رژیم غذایی فاقد محصولات حیوانی است، زیرا می تواند بیشتر مواد مغذی را که به طور کلی در محصولات حیوانی یافت می شود، تامین کند. همچنین اسپیرولینا یک ماده غذایی با محتوای پروتئین بالا است که 65 تا 70 درصد وزن خشک آن را پروتئین تشکیل می دهد که از سایر مواد غذایی که منبع پروتئین بالا در نظر گرفته می شود حدود 35 درصد بیشتر استS. platensis  نه تنها به دلیل محتوای بالای پروتئین بلکه به دلیل جذب بهتر پروتئین در بدن نسبت به سایر منابع پروتئین گیاهی برتر در نظر گرفته شده است. سایر مواد مغذی ارزشمند آن مانند: ویتامین B12، بتاکاروتن، کلروفیل، فیکوسیانین، فیبر، مواد معدنی و خواص پروبیوتیکی می­باشد.

شرکت جلبک سبز تولید کننده ریزجلبک­ها برای مصارف صنایع غذایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی می باشد. شرکت ما در فاز اول کشت اسپیرولینا و کلرلا را بهینه کرده است.